EĞİTİM VE DENETİM

EĞİTİM VE DENETİM

Güvenlik hizmetinin kalitesi personelin dikkatli araştırılarak seçilmesi ve eğitimine bağlıdır. Personel seçimi, eğitimi ve denetimi bir bütün olarak şirket prensipleri doğrultusunda koordine edilerek, adaylar teorik ve pratik eğitimden geçirilmektedir.

5188 sayılı kanun kapsamında Özel Güvenlik Sertifikasını almış olan personel, şirketimizde işe başlarken ayrıca bir eğitime tabi tutulmaktadır. Eğitimlerimiz Eğitim ve Denetim Direktörlüğümüz tarafından yıllık olarak planlanarak, bölgelere yayınlanmaktadır.

Bütün personelin ilk eğitim programını tamamladıktan sonra, her türlü kritik durumda bilinçli ve profesyonelce davranmalarını sağlamak amacıyla, kalifye eğitim yetkililerimiz tarafından sürekli eğitim görmektedir.

Yaşadığımız hızlı gelişen teknoloji ortamında, personelimiz en son teknolojiye sahip olan güvenlik sistemlerini kullanmak için ayrıca eğitim görmektedir. Çetin Güvenlik, her durumda, güvenlik sağlayacak, motivasyona sahip, kapasiteli ve dürüst personel sağlamaktadır. Merkezi olarak yönetilen denetim ve eğitim ekibimiz sayesinde, tespit edilen eğitim ihtiyaçları çerçevesinde sürekli bir iyileştirme ve gelişim programı uyguluyoruz. Yangın, sağlık gibi eğitim konularında sektör profesyonellerini de eğitim süreçlerimize dahil ediyoruz.

Denetimlerimiz; Operasyonlar Koordinatörümüze direk bağlı, denetim müdürlerimiz tarafından, planlı ya da plansız olarak uygulanmaktadır.

KYS İzleme ve Ölçme Prosesimiz (KP-0815), Önleyici Faaliyetler Prosesi (KP-0830), Düzeltici Faaliyetler Prosesi (KP-0825) ve Sürekli İyileştirme Prosesi (KP-0820) esaslarına uygun olarak; Operasyon Yöneticilerimiz ve Nöbetçi denetim Müdürlerimiz ile;

Ayda en az üç defa gece, üç defa gündüz, olmak üzere denetimler gerçekleştirilmekte ve denetimler, "Denetim Formu" ve "Performans Değerlendirme Formları" ile kayıt altına alınmaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz denetim ve eğitimler, aylık olarak proje yöneticilerimize rapor olarak sunulmaktadır. Ayrıca ERP sistemi üzerinden de online olarak paylaşımda bulunulmakta olup, müşterilerimiz portaldan geriye dönük kayıtlarda dahil olmak üzere tüm yapılanları anlık olarak takip edebilmektedir.

EĞİTİM KURUMLARI

Özel Güvenlik Kursları

Çerkezköy, Çorlu ve Lüleburgaz'da Özel Güvenlik ve Koruma Hizmeti sağlamak üzere Özel Güvenlik Görevlileri yetiştirdiğimiz; İçişleri Bakanlığınca Faaliyet İzini verilmiş üç eğitim kurumumuz, bulunmaktadır.

Eğitim faaliyetlerimizi,

Gerek özel güvenlik ve koruma hizmeti verdiğimiz mevcut projelerimizde görevlendirmek üzere gerekse yer aldığımız özel güvenlik sektörüne 5188 sayılı özel güvenlik hizmetine dair kanunda belirtilen vasıflara sahip özel güvenlik görevlisi yetiştirmek üzere sürdürüyoruz.

Her yıl İçişleri bakanlığıncayayınlanan yıllık sınav takvimine uygun olarak, temel yenileme kursları açılmakta, kursu başarı ile bitiren kursiyerlerin temel ve seviye yenileme sınavlarına katılımları gerçekleştirilmektedir.

Özel Güvenlik Eğitim Kurumlarımızda verilen Temel ve Yenileme Eğitimleri;

 • Özel Güvenlik hukuku ve kişi hakları
 • Güvenlik Tedbirleri
 • Yangın güvenliği ve tabii felaketlere müdahale tarzı
 • Etkili iletişim
 • Kalabalık Yönetimi
 • Kişi koruma
 • Güvenlik sistem ve cihazları
 • Uyuşturucu madde bilgileri
 • Genel kollukla ilişkiler
 • Silah bilgisi ve atış eğitimleri
 • Özel güvenlik hizmetlerine dair kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte belirtilen müfredata uygun olarak, yönetmelikte belirtilen nitelikleri taşıyan uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

  Bizimle irtibata geçin! 444 87 99